PODZIEL SIĘ
SKOMENTUJ
Komentarze
0

Programy lojalnościowe z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Zarówno wśród firm, które chętnie korzystają z nich, jako narzędzia służącego głównie wsparciu sprzedaży, jak i wśród uczestników, którzy upatrują w nich szansy na osiągnięcie dodatkowych korzyści wynikających ze stałych zakupów. 

Jednak wzrost liczby programów, w których uczestnicy biorą udział, nie do końca przekłada się na wskaźniki istotne z punktu widzenia sukcesu programu lojalnościowego. Chodzi m. in. o:

  • zaangażowanie uczestnika w przebieg programu,
  • dostosowanie programu do oczekiwań uczestników,
  • budowanie poprzez program trwałej więzi łączącej klienta z marką.

Wystarczy zaznaczyć, że ponad 50% uczestników twierdzi, że program lojalnościowy nie spełnia ich oczekiwań, a 44% nie miałoby żadnych oporów przed przejściem do programu konkurencji. To pokazuje, że wiele aktywnych programów lojalnościowych lojalność ma jedynie w nazwie.

Co odpowiada za taki stan rzeczy? Co należy zrobić, by to zmienić? Jak przekształcić program lojalnościowy w narzędzie odpowiadające potrzebom uczestników i budujące prawdziwą lojalność klienta wobec marki? Odpowiedzi znajdziecie w infografice.

Raport: Programy Lojalnościowe 2015 - LoyalHero

PODZIEL SIĘ
SKOMENTUJ
Komentarze
0